Większość poruszających się po drogach samochodów ma bardzo rozbudowane systemy zabezpieczające przed kradzieżą. Najczęściej jesteśmy zadowoleni z takiej ochrony, chociaż zdarzają się przypadki, że mimo tego samochody znikają. Takie super zabezpieczenie może też czasami zadziałać przeciwko nam samym.

Kiedy to się zdarza? Wtedy, gdy kluczyki zostały w aucie a my stoimy na zewnątrz i nie bardzo wiemy co zrobić. Takie sytuacje przytrafiają się wielu kierowcom z powodu roztargnienia, pośpiechu czy nieuwagi. Jeżeli kluczyki zostały w stacyjce, najlepiej wezwać pomoc przez telefon i pilnować pojazdu, a jeśli leżą spokojnie w kieszeni płaszcza czy marynarki i ich nie widać, możemy pojechać do domu po zapasowy komplet.

Takie jest najprostsze wyjście z tej sytuacji. Co jednak zrobić, gdy nie posiadamy dodatkowego zestawu kluczyków? Niezbędna wtedy będzie pomoc pogotowia kluczowego, które dorabia samochodowe klucze. Za pomocą nowego egzemplarza będziemy mogli na pewno otworzyć nasze auto, ale niestety nie uruchomimy go, jeśli jest to nowoczesny model posiadający wiele zabezpieczeń.

Dorobiony kluczyk musi zostać odpowiednio zaprogramowany, a jest to możliwe, gdy posiadamy firmowe wskazówki zapisane w dokumentach. Czasem nasza nieostrożność może kosztować sporo czasu i pieniędzy, ale lepiej skorzystać z pomocy fachowców z serwisu i zapłacić im za usługę niż narażać się na jeszcze większe koszty, gdybyśmy chcieli odzyskać kluczyki np. poprzez wybicie szyby w samochodzie.

.

www.kaunana.com www.gok-psary.pl