Możliwości ubezpieczenia AC jest bardzo dużo, więc zawsze znajdziemy dla siebie interesujące nas rozwiązanie. Zakres ochrony każde towarzystwo ubezpieczeniowe reguluje indywidualnie, dlatego warto zawsze poszukać takiego, którego oferta najbardziej nam odpowiada.

Podstawowe zabezpieczenia są wszędzie podobne, ale my zwykle szukamy takich dostosowanych do okoliczności, jakie mogą się nam przydarzyć. Najczęściej związane są z rodzajem wykonywanej pracy i częstym wykorzystywaniem samochodu.

www.openmusicstudio.pl

Na pewno zechcemy ubezpieczyć nasz pojazd od szeroko pojętej kradzieży, a więc weźmiemy pod uwagę również zabezpieczenie jego wyposażenia, przewożonego bagażu czy utraty kół. Wszelkie kolizje i wypadki drogowe są standardowo objęte ochroną, tak samo jak zderzenia ze zwierzętami czy osobami na drodze.

Do podstawowego zakresu należy też ochrona od skutków żywiołów np., burzy, huraganu, powodzi, lawiny, osuwania się lub zapadania gruntu, gradobicia.

Nawet takie zdarzenia jak wybuch lub zniszczenie auta w pożarze są wzięte pod uwagę w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Możemy według naszych potrzeb rozszerzyć zakres ochrony o dodatkowe usługi, które oferuje ubezpieczyciel dostosowując je do okoliczności, które najczęściej mogą nam się przydarzyć.

Zawsze jednak musimy pamiętać, żeby zwrócić uwagę na wszystkie wyłączenia z zakresu ochrony, ponieważ są takie sytuacje, których towarzystwa ubezpieczeniowe nie uznają i odmawiają wypłaty odszkodowania. Trudno będzie dochodzić swoich roszczeń, jeśli szkody powstaną na skutek naszych zaniedbań.

.