Wybierając polisę AC powinniśmy zwrócić uwagę na wiele szczegółów, co nie jest prostą sprawą. Ubezpieczyciele oferują nam dużo dodatkowych produktów, które proponują zakupić w bardzo atrakcyjnych pakietach. Musimy sami dobrze wiedzieć na czym nam najbardziej zależy, żeby mieć ochronę ubezpieczeniową w przypadku różnych zdarzeń na drodze.

www.c-map.pl

Wszystko zależy od tego jak i gdzie korzystamy z naszego samochodu. Trudno jest wybrać spośród szerokiej gamy ofert taką polisę, byśmy byli z niej zadowoleni do końca, aby była dla nas dobra, kiedy przyjdzie nam z niej skorzystać. Nie zawsze w chwili podpisywania umowy jesteśmy pewni swojego wyboru.

Jak przy każdej umowie powinniśmy bardzo uważnie zapoznać się z ogólnymi warunkami, żeby w przyszłości nie przeżyć rozczarowania. Może się bowiem okazać, że ubezpieczyciel nie zechce wypłacić nam odszkodowania, bo według niego nie spełniliśmy wymaganych w umowie warunków, nie wykazaliśmy należytej staranności w zachowaniu bezpieczeństwa. Dobrze jest też przyjrzeć się wszystkim wyłączeniom odpowiedzialności oraz dodatkowym produktom, które pozwalają zwiększyć zakres ochrony.

Na pewno istotne jest sprawdzenie wypłacalności i wiarygodności ubezpieczyciela, ponieważ przy polisie AC nie możemy liczyć na ochronę Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Wykupując ubezpieczenie AC z rozszerzonym zakresem ochrony musimy się liczyć z wysokimi kwotami składek, ale warto ponieść takie koszty po to, by w przyszłości w razie wypadku mieć zapewnione środki na naprawę poniesionych szkód..