Wybór odpowiedniego samochodu jest tylko pierwszą z poważnych decyzji, jakie musi podjąć posiadacz auta. Po zakupie nowego pojazdu, należy poważnie zastanowić się, u jakiego ubezpieczyciela wykupić obowiązkowe ubezpieczenie OC. Warto również rozważyć, czy wykupienie innych rodzajów polis ubezpieczeniowych również nie będzie dla nas korzystne. Jednym z bardzo interesujących rodzajów ubezpieczenia, godnych wzięcia pod rozwagę, bez wątpienia jest ubezpieczenie typu Assistance.

Tego rodzaju polisa ma na celu zapewnienie posiadaczowi pojazdu pomocy. Jakiego rodzaju pomocy można się tu spodziewać? Zostanie to doprecyzowane w umowie ubezpieczeniowej. Standardowo mamy do wyboru pomoc techniczną, medyczną lub informacyjną. Assistance przysłuży nam się w sytuacji wystąpienia nieoczekiwanych wydarzeń losowych, w których nie będziemy mogli poradzić sobie samodzielnie lub wyjście z sytuacji na własną rękę może okazać się bardzo kosztowne.

Warto wiedzieć, że tego typu usługa często funkcjonuje jako dodatek do innych ubezpieczeń turystycznych, komunikacyjnych lub mieszkaniowych. Zdarza się również, że stanowi uatrakcyjnienie oferty traktującej o produktach bankowych, na przykład rachunkach osobistych czy kartach kredytowych. Jak łatwo się domyślić, zakres świadczeń obejmowanych ubezpieczeniem Assistance może znacznie różnić się w zależności od indywidualnie ustalonych warunków umowy. Assistance komunikacyjny najczęściej jednak dotyczy holowania, uruchomienia silnika (np.

zimą) lub udostępnieniu informacji o lokalizacji najbliższego serwisu. W wielu przypadkach dotyczy również naprawy pojazdu, a także, w razie konieczności, wynajmie samochodu zastępczego, podczas gdy oczekujemy na naprawę naszego własnego auta.