Wszystkim nam zależy na tym, by na drogach było bezpiecznie. Staramy się jeździć ostrożnie, reagujemy na wszelkie sytuacje, kiedy są łamane przepisy drogowe, przestrzegamy ustalonych zasad. Wypadki i przeróżne kolizje zdarzają się jednak cały czas. Wiele służb i firmy ubezpieczeniowe zachęcają kierowców do rozważnej jazdy, bo wciąż jest zbyt dużo ofiar wypadków drogowych. Robią to na różne sposoby mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg.

Jeden spośród wielu ubezpieczycieli zaproponował kierowcom wykupienie polisy AC i dodał do niej darmową nawigację. Wszystko po to, żeby zwiększyć bezpieczeństwo. System nawigacyjny kontroluje jazdę, podpowiada kierowcy najlepsze rozwiązania w razie utrudnień. Cała droga samochodu jest rejestrowana, odpowiednio są zliczane tzw. płynne i bezpieczne kilometry, które pokonuje samochód.

Wszystko to jest przeliczane na punkty, które pozwolą kierowcom na wzięcie udziału w konkursie o atrakcyjne nagrody. Punktacja jest również motywacją do rywalizowania w rankingu na najbezpieczniej poruszającego się po drogach kierowcę. Istnieje również inna forma zachęcająca do rozważnej jazdy. Wszyscy chętni, nawet nie wykupując ubezpieczenia AC, mogą przez okres trzech miesięcy bezpłatnie testować system nawigacyjny. Tego typu rozwiązanie ma być motywacją do skorzystania w przyszłości z zainstalowania systemu i wykupienia polisy AC.

Warto wziąć udział w tej promowanej przez ubezpieczyciela akcji, ponieważ może to znacznie podnieść poziom bezpieczeństwa na naszych drogach..

www.hedinmortensen.com