Powszechnie mówi się, że żyjemy w niebezpiecznych czasach. Nic więc dziwnego, że ubezpieczyciele coraz częściej rozbudowują swoje oferty, w taki sposób, by jak najbardziej odpowiadać na potrzeby i oczekiwania potencjalnych klientów. Wiele osób oczekuje, że ich domy, często wybudowane lub kupione z wielkim trudem i poświęceniem, będą należycie zabezpieczone na wypadek niebezpiecznych wydarzeń.

Podstawowy wariant polisy ubezpieczeniowej dla domu zwykle obejmuje tylko ubezpieczenie murów. Wiele osób oczekuje jednak, że zabezpieczenia wynikające z warunków polisy obejmą znacznie więcej. Wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia pomoże ci odbudować swój majątek w przypadku zaistnienia niespodziewanych, choć rzadko spotykanych sytuacji.

Mogą znaleźć się wśród nich zalania, pożary czy kradzieże. Tego typu trudne doświadczenia mogą okazać się nieco łatwiejsze do przeżycia w sytuacji, gdy możesz liczyć na fachową pomoc oraz odpowiednie wsparcie finansowe. Potencjalne szkody mogą jednak dotyczyć czegoś więcej niż tylko murów czy wyposażenia domu.

Coraz częściej ludzie decydują się również na ubezpieczenie dodatkowych elementów posesji. Wykupienie polisy na ogrodzenie może być dla ciebie korzystne, szczególnie w sytuacji, gdy mieszkasz przy ruchliwej ulicy. Ewentualne ryzyko związane z pojazdami, które mogą uderzyć w twoje ogrodzenie, będzie znacznie mniej dotkliwe.

Dość powszechne jest także wykupywanie polis obejmujących garaże oraz inne budynki niemieszkalne, znajdujące się na terenie posesji, na przykład pomieszczenia gospodarcze. Warto jednak wiedzieć, że w praktyce możemy ubezpieczyć dokładnie każdy element posesji. Zdarza się, że klienci ubezpieczają fontanny, oczka wodne lub nawierzchnie placów.

Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują nawet wypłacenie odszkodowania w przypadku zniszczenia roślin ogrodowych!.