Wszystkie firmy transportowe korzystają chętnie z ubezpieczenia flotowego, bo to głównie z myślą o nich taki system został wprowadzony na rynek. Ostatnio też niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe kierują swoją ofertę do posiadaczy tylko kilku samochodów. Jest to dla wszystkich ogromne ułatwienie, ponieważ przedsiębiorcy nie muszą ubezpieczać każdego samochodu osobno.

www.upksbula.pl

Cała flota jest objęta jedną polisą po uprzedniej ocenie pojedynczych pojazdów. Właściciel firmy podpisuje z ubezpieczycielem tylko jedną umowę, która zbiorczo zabezpiecza jego wszystkie środki transportu. Dzięki systemowi flotowemu został wprowadzony uproszczony sposób prowadzenia dokumentacji dla klientów.

Agenci zajmują się generalnie całością spraw związanych z ubezpieczeniem, ułatwiając tym samym działalność firm, które nie muszą tracić czasu na urzędowe sprawy. Klienci korzystający z ubezpieczenia flotowego mają możliwość indywidualnego negocjowania zakresu ochrony, by jak najbardziej była dostosowana do charakteru działalności ich firmy. Wysokość stawek jest również możliwa do uzgodnienia, co jest o tyle ważne, że kwoty ubezpieczenia są wysokie.

Mają również wpływ na to, w jaki sposób będą opłacać wyliczone składki – mogą to zrobić jednorazowo lub ratalnie. Istotne dla przedsiębiorców jest także to, że w systemie flotowym otrzymują gwarancję utrzymania wysokości opłat przez cały okres obowiązywania umowy. Współpracujący z nimi agenci cały czas kontrolują terminy, przypominają o płatnościach i przedłużaniu umowy, organizują szybki sposób likwidowania szkód.

.