Jeśli ktoś uważa, że sport nie jest dla niego, to albo się myli, albo nie jest świadomy tego, co daje nam aktywność fizyczna. Oczywiście, w sporcie nie chodzi o to, żeby wygrywać, ustanawiać znakomite rezultaty i budzić podziw u innych, ale bardziej o to, żeby się doskonalić i przełamywać swoje bariery. Ma to znaczenie zarówno z fizycznego punktu widzenia, jak również z mentalnego, ponieważ sport potrafi wzmocnić charakter, a także wyleczyć z kompleksów.

Oczywiście, największą zaletą aktywności fizycznej jest to, że dzięki niej jesteśmy zdrowsi i mamy lepsze samopoczucie. Systematyczne treningi pozwolą nam zgubić zbędne kilogramy, poprawić kondycję oraz wzmocnić mięśnie. Dzięki sportowi rzadziej będzie nas coś bolało i nie będziemy się męczyć podczas prostych czynności, takich jak wchodzenie po schodach czy noszenie ciężkich zakupów.

Ćwiczenia poprawią również naszą sylwetkę. Zamiast stosować reklamowane w telewizji „diety cud” czy odmawiać sobie jedzenie, lepiej jest po prostu palić kalorie na treningu i pozbywać się tłuszczu. Oczywiście, nie każdy musi dążyć do tego, żeby wyglądać jak kulturysta, jednak pozbycie się zbędnych kilogramów ma spore znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu oraz oczywiście dla atrakcyjności naszego wyglądu.

Warto jeszcze dodać, że w organizmie człowieka ćwiczącego fizycznie pojawia się więcej hormonów szczęścia. Już sama nazwa wydatnie sugeruje nam, w jaki sposób wpływają one na nasze samopoczucie. Nie mówmy więc już nigdy, że sport nie jest dla nas.