Nie od dziś wiadomo, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Wiele osób posiada więc swojego czworonoga, z którym regularnie wychodzi na spacery. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo taki wspólny wypad może poprawić nie tylko ogólne samopoczucie, ale i zdrowie. Kiedy zabiera się psa na dłuższy spacer, można również znacząco wpłynąć na swoją kondycję fizyczną.

Jako idealne miejsce na taką wyprawę można wybrać las lub park. Tam, wraz z czworonożnym przyjacielem, można pobiegać, ćwicząc mięśnie nóg i jednocześnie przyjemnie spędzając czas. Dużo korzyści przynosi zwłaszcza spacerowanie w zimie. Nie trzeba wtedy koniecznie biegać, ale jeśli zabierze się psa w dłuższą trasę, odpowiednio dotleni się organizm, a przy okazji zachowa sprawność.

Nie powoduje to może szybkiego spalania kalorii, ale pozwala utrzymać mięśnie w odpowiedniej sprawności, kiedy to osoba, siedząca codziennie po osiem godzin w biurze, przejdzie się wraz z psem, by aktywnie odpocząć i odetchnąć świeżym powietrzem.

www.c-map.pl