Każdy właściciel samochodu powinien zadbać o jego odpowiednie ubezpieczenie. Nic więc dziwnego, że po zakupie auta od razu zabieramy się za analizowanie i porównywanie poszczególnych ofert. Wydaje ci się, że to nie lada wyzwanie? Pomyśl, jak wiele wątpliwości muszą mieć właściciele całej floty samochodów, pracujący na przykład w branży transportowej czy spedycyjnej.

Jak najłatwiej uzyskać korzystne ubezpieczenie flotowe? Cena zbiorczej polisy komunikacyjnej będzie uzależniona przede wszystkim od liczby samochodów, które chcesz ubezpieczyć. Jak łatwo się domyślić, im liczniejsza jest flota danej firmy, tym na korzystniejsze warunki cenowe możemy liczyć. Warto jednak wiedzieć, że nie jest to jedyny wyznacznik, wpływający na warunki danej oferty.

Nie bez znaczenia pozostają rodzaj oraz wiek samochodów. Należy pamiętać, że oferta polisy ubezpieczeniowej dla kilku ciągników siodłowych będzie różnić się od tej, jaką otrzymamy ubezpieczając kilka samochodów osobowych. Dla ubezpieczycieli bez wątpienia duże znaczenie ma również szkodowość klienta.

Zanim agent ubezpieczeniowy przedstawi odpowiednią ofertę, z pewnością sprawdzi, jak często wcześniej pojazdy danego przedsiębiorcy narażone były na szkody. Niemałe znaczenie będzie miała również wartość odszkodowań wypłaconych przedstawicielom firmy w poprzednich latach. Aby móc w ogóle rozważać skorzystanie z ubezpieczenia flotowego, należy być posiadaczem określonej liczby pojazdów.

Zwykle minimum wynosi od dziesięciu do dwudziestu pojazdów. Na rynku można jednak spotkać również firmy, które oferują tego typu ubezpieczenie także posiadaczom już pięciu samochodów. W ten sposób wychodzą naprzeciw potrzebom, jakie wykazują niezbyt rozbudowane przedsiębiorstwa.