Czy rzucanie ciężką kulą w stronę drewnianych, dziwnie powykrzywianych klocków może być satysfakcjonujące? Najwyraźniej tak, skoro kręgle są tak popularne. Zresztą na świecie organizowane są międzynarodowe zawody, a w turniejach wygrywa się całkiem niezłe pieniądze. Zdaje się jednak, że kręgle są najlepszym wyborem przede wszystkim dla osób, które po prostu chcą się rozerwać.

Wolny wieczór? Niezagospodarowany weekend? W takim razie zarezerwuj tor, zabierz ze sobą rodzinę lub znajomych i idźcie się zabawić. W większości ośrodków można posiedzieć podobnie jak w pubie. Czyli zamówić kawę lub piwo, a nawet coś do jedzenia, usiąść przy stoliku i miło spędzać czas.

A przy okazji, po kolei podchodzić do toru i wykonywać rzuty. Element rywalizacji jest tutaj nieunikniony. Mimo że na pierwszy rzut oka taka forma spędzania czasu może się wydawać nudna, wystarczy jedna gra, by zrozumieć, że pod względem emocji jest to sport jak każdy inny.

Kręgle wymagają nieco wprawy, ale odrobina skupienia wystarczy, by już w pierwszej grze zbić przynajmniej jednego strike’a – czyli wszystkie kręgle za jednym rzutem. Oczywiście znacznie częściej będzie dochodziło do sytuacji, w której kula doleci do końca toru wzdłuż rynny, a wszystkie kręgle pozostaną nieruszone. Jednak to zwykle właśnie wtedy jest najwięcej zabawy.

www.backstagepromotion.pl

Z pewnością już cisną Ci się na usta komentarze, które mógłbyś wygłosić pod adresem znajomych, którzy nie potrafią zbić ani jednego kręgla w kilku kolejkach. Bowling to idealna gra towarzyska.

Czy można biegać na czczo?