Jedni lubią wodę, inni wędrówki górskie, jeszcze inni w każdej wolnej chwili wychodzą na rower, a kolejni na siłownię. To oznacza, że każdy ma inne preferencje i to co jest dobre dla naszej siostry, brata czy kolegi, nie koniecznie musi być też dobre dla nas. Dlatego też, tak ważne jest to, abyśmy zastanowili się nad tym, jaki sport będzie najlepszy dla nas, co będzie sprawiało nam najwięcej przyjemności. Jeśli już będziemy znali odpowiedź na to pytanie, powinniśmy przejść do realizacji tego zadania, a więc znaleźć sposób na to, aby móc dany sport uprawiać.

Czemu to takie ważne?

Aktywność fizyczna powinna przede wszystkim sprawiać nam radość. Wówczas te wszystkie treningi będą dla nas przyjemnością, będą nam dodawały energii, a co jeszcze ważniejsze, nie będziemy wyszukiwali wymówek do opuszczania treningów. Dlatego też, tak ważne jest to, abyśmy wybierali sport, który będzie najlepszy dla nas, w którym będziemy się czuli naprawdę dobrze i który będzie nam sprawiał najwięcej przyjemności. Oczywiście może się okazać, że nie będziemy wiedzieli, co będzie dla nas najlepsze, bo już tak dawno nie uprawialiśmy żadnego sportu, że ciężko będzie nam odpowiedzieć na to pytanie.

Wówczas nic nie będzie stało na przeszkodzie, abyśmy spróbowali uprawiać kilka sportów i na tej podstawie podjęli decyzję, przy którym z nich odczuwaliśmy największą radość i satysfakcję. Co więcej, warto też wiedzieć, że tego typu sporty możemy uprawiać indywidualnie, albo możemy wybrać coś, co będziemy uprawiać razem z innymi osobami. Wszystko to będzie zależało nie tylko od sportu jaki wybierzemy, ale również od naszego charakteru. Tego czy wolimy ćwiczyć sami i wówczas sami dla siebie jesteśmy rywalizacją, czy może wolimy ćwiczyć w grupie, bo wówczas będziemy mieli większą motywację do tego, aby bardziej przykładać się do ćwiczeń i pokonywać swoje słabości.

Szukajmy aż nie znajdziemy

Jeżeli nie mamy całkowitej pewności, że jakiś sport jest dla nas odpowiedni, to powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby znaleźć tą najlepszą dyscyplinę. Tak długo powinniśmy jej szukać, aż w końcu z pełnym przekonaniem będziemy mogli powiedzieć, co to ma być. Dla jednych idealną propozycją będzie jazda na rowerze czy bieganie, inni lepiej będą się czuli podczas pływania, a jeszcze inni będą wybierali szybki marsz z kijkami. Co więcej, niektórzy będą wyszukiwali takich dyscyplin sportowych, które będą mogli uprawiać w domu, dzięki czemu będą mogli ćwiczyć w każdym dogodnym momencie, np.

fitness czy jazdę na rowerze stacjonarnym. Ale są również ludzie, którzy podczas uprawiania sportu muszą wychodzić z domu, stykać się z innymi ludźmi. Oni wybiorą bieganie, jazdę na rowerze czy siłownię. Jest wiele czynników, które mogą mieć wpływ na to, czy uprawianie sportu będzie dla nas przyjemnością czy torturą, warto je wszystkie wziąć pod uwagę, kiedy będziemy szukać najlepszego sportu dla siebie.

Dopóki nie trafimy na taką dyscyplinę sportu, która będzie sprawiała nam przyjemność, nie będziemy mogli w pełni się jej oddać i czerpać zysków z radości, jaką będzie nam ona dawała.