Kto posiada ogród lub działkę, ten wie ile pracy i czasu wymaga pielęgnacja roślin. Nierzadko się zdarza, że w ogrodzie masowo pojawiają się niemili goście i psują efekty naszych starań. W rezultacie drzewka obumierają, tracą liście, trawa nie chce rosnąć, a kwiaty usychają.

Jednym z najczęściej występujących szkodników w naszych ogrodach są ślimaki. Oczywiście, w niewielkich ilościach nie stworzą zagrożenia dla naszych roślin. Jednakże, jeśli pojawi się ich zbyt dużo, mogą spowodować duże spustoszenie.

Dlaczego? Ślimaki żerują na liściach, co sprawia, że usychają. W jaki sposób pozbyć się ich z ogrodu? Warto rozpocząć walkę od posadzenia w ogrodzie roślin, za którymi ślimaki nie przepadają. Są to na przykład niecierpki, które mogą stanowić świetną ozdobę działki, a przy tym zapachem odstraszać szkodniki.

Ponadto warto także stworzyć roślinom takie warunki, aby ślimaki nie mogły do nich dotrzeć. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest obsypanie krzewów korą czy popiołem, które stwarzają problem przy poruszaniu się dla ślimaków. Jeżeli to nie przyniesie oczekiwanych efektów, warto wtedy sięgnąć po chemiczne środki ochrony roślin przed ślimakami, które można kupić w każdym sklepie ogrodniczym.

srodowisko.ekologiczny.edu.pl www.backstagepromotion.pl