Osoby niepełnosprawne muszą się mierzyć z utrudnieniami, na które ludzie pełnosprawni w ogóle nie zwracają uwagi. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że w wielu przypadkach dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim, pokonanie schodów jest przeszkodą nie do przejścia, co sprawia, że nie mają oni możliwości przebywania na świeżym powietrzu, jeśli w ich domu czy bloku nie ma windy. Na szczęście obecnie można to zmienić, jeśli tylko zainwestuje się w schodołaz dla niepełnosprawnych. Co więcej, powinien on być nie tylko w każdym domu, w którym mamy osobę poruszającą się na wózku inwalidzkim, ale również w każdym budynku użyteczności publicznej. Tak, aby osoby niepełnosprawne również mogły bez żadnych problemów załatwić swoje sprawy w urzędzie.

Warto zobaczyć jak działa taki schodołaz dla niepełnosprawnych, aby mieć świadomość, jak wiele może on ułatwić.

Dlaczego warto zainwestować w schodołaz dla niepełnosprawnych?

Jeśli zastanawiamy się nad tym, dlaczego warto zainwestować w taki schodołaz dla niepełnosprawnych, to musimy mieć świadomość, że pozwala on na większą swobodę w przemieszczaniu się. Schody nie będą już barierą nie do pokonania, a co więcej, osoby poruszające się na wózku inwalidzkim, będą mogły je pokonać z godnością. Taki schodołaz dla niepełnosprawnych sam pokonuje stopnie, a osoba asystująca jest potrzebna tylko do asekurowania. Już nie trzeba szukać dwóch czy trzech osób, które pomogą w zniesieniu takiego wózka, na którym siedzi osoba niepełnosprawna.

W zależności od tego jaki schodołaz dla niepełnosprawnych się wybierze, będzie można pokonywać schody o różnym stopniu nachylenia, a w niektórych przypadkach również takie kręcone. Co oznacza, że będzie go można wykorzystywać w naprawdę wielu miejscach.

Schodołaz dla niepełnosprawnych nie zabiera wiele miejsca

Powinniśmy mieć świadomość, że taki schodołaz dla niepełnosprawnych nie zabiera wiele miejsca, a to oznacza, że bez problemów zmieścimy go w bagażniku nawet małego samochodu, więc wszędzie będziemy mogli go ze sobą zabierać. Jeśli do tego dodamy fakt, że korzystanie z niego jest bardzo łatwe, będzie to kolejnym argumentem, aby schodołaz dla niepełnosprawnych znalazł się w budynkach publicznych, tak aby osoby na wózkach inwalidzkich spokojnie mogły z takiego miejsca korzystać. Istotne jest to, że będziemy musieli na niego wydać kilkanaście tysięcy złotych.

Jednak warto to traktować jako inwestycję, a dodatkowo powinniśmy jeszcze mieć świadomość, że w wielu przypadkach będziemy mogli liczyć na dodatkowe dofinansowanie, co oznacza, że ostatecznie zakup takiego urządzenia nie będzie nas kosztował zbyt wiele. Koniecznie zobaczmy jak działa schodołaz dla niepełnosprawnych i jakie jego modele są nam oferowane. Przy niektórych będziemy potrzebować większej pomocy osoby asystującej, przy innych mniejszej. Najważniejsze jednak jest to, że taki schodołaz dla niepełnosprawnych pozwala na większą swobodę i nie trzeba się już przejmować schodami, które możemy napotkać w różnych miejscach. Koniecznie też sprawdźmy, w jaki sposób możemy uzyskać dofinansowanie na taki sprzęt, bo może się wówczas okazać, że już nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby taki schodołaz dla niepełnosprawnych znalazł się na naszym wyposażeniu.

Fakt, że na jednym ładowaniu będziemy mogli pokonać setki schodów, może dodatkowo przemawiać na jego korzyść i sprawić, że faktycznie zdecydujemy się na jego zakup. Choć na początek możemy wynajmować różne modele, dopóki nie zdecydujemy, który z nich będzie idealnym rozwiązaniem w naszym przypadku.