Lubisz muzykę? Z pewnością tak, nawet jeśli nie potrafisz wskazać wielu ulubionych wykonawców czy gatunków. Nie każdy jest erudytą czy choćby pasjonatem. Muzyka jest w mniejszym lub większym stopniu trafia do każdego i – co może Cię zaskoczyć – każdy może się nią zająć.

Próbowałeś kiedyś grać na instrumencie? Badania dowodzą, że kompletnie pozbawieni słuchu muzycznego ludzie należą do zdecydowanej mniejszości, nie przekraczającej 1% populacji. Cała reszta ludzi jest w stanie nauczyć się tworzyć harmonie, zapamiętywać melodie i grać do rytmu. Innymi słowy, jeśli tylko chcesz, możesz zostać muzykiem.

Czy to będzie Twój sposób na życie? Niekoniecznie. Ale czy gra dostarczy Ci wiele zabawy i satysfakcji? Z całą pewnością. Jak zacząć grać? Możliwości jest wiele.

naprawa pianina

Stosunkowo tanim rozwiązaniem jest gitara lub keyboard podłączany do komputera. W tym drugim przypadku konieczne jest również odpowiednie oprogramowanie, które zamieni Twoje ruchy na klawiaturze w dźwięki pianina, fortepianu czy elektronicznych syntezatorów. Szczególnie dobrym pomysłem na wiele muzycznej rozrywki jest granie w kilka osób.

To nie przypadek, że na świecie istnieje tak duża liczba zespołów. Granie w gronie znajomych jest po prostu znacznie przyjemniejsze, a w dodatku – to również potwierdzone naukowo – wspólne muzykowanie wzmacnia relacje pomiędzy ludźmi. Poza tym, być może ta forma rozrywki na tyle przypadnie Wam do gustu, że zajmiecie się nią bardziej na poważnie i już niedługo Wasze piosenki będą grać stacje radiowe?.

https://www.pencopolska.pl/academy/odzywianie-w-procesie-treningowym-sportowca/