Jeśli zauważymy, że z naszym zdrowiem dzieje się coś niedobrego, to jak najszybciej powinniśmy podjąć odpowiednie działania. Im dłużej będziemy ignorowali problem, im dłużej będziemy udawali, że nic się nie dzieje, tym większa będzie szansa, że dolegliwości będą się nasilały i będziemy funkcjonować jeszcze gorzej. Dlatego też warto zobaczyć, w jakich momentach może nam pomóc neurochirurg poznań i kiedy powinniśmy się do niego udać. Przede wszystkim warto mieć świadomość, że jeśli sporo czasu spędzamy w pozycji siedzącej, jesteśmy w podeszłym wieku, albo mamy wady postawy, to może się u nas pojawić dyskopatia kręgosłupa. Wówczas będziemy odczuwać ból kręgosłupa, może się też pojawić przepuklina, jak i problemy z poruszaniem się. Wówczas im szybciej obejrzy nas specjalista taki jak neurochirurg poznań, tym szybciej uzyskamy niezbędną pomoc.

Co może nam powiedzieć neurochirurg poznań?

Jeśli odczuwamy ból kręgosłupa czy mamy problemy z poruszaniem się, to może się okazać, że naszym problemem jest dyskopatia kręgosłupa.

Musimy się wówczas udać do specjalisty, aby mógł on ocenić jak poważne są zmiany w naszym kręgosłupie. Może się okazać, że w niektórych przypadkach sprawdzą się leki przeciwbólowe i odpowiednie ćwiczenia z fizjoterapeutą. Ale może się również okazać, że zmiany zwyrodnieniowe w naszym ciele będą już na tyle duże, że niezbędna będzie tutaj pomoc, którą może nam zaproponować jedynie neurochirurg poznań. Tutaj mamy najlepszych specjalistów w tym zakresie, a to oznacza, że najpierw przeprowadzą oni szereg różnych badań, a następnie zdecydują, jakie leczenie będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem. Im szybciej podejmiemy odpowiednie kroki, tym większa będzie szansa, że wrócimy do wcześniejszej sprawności.

Neurochirurg poznańsk skieruje nas na odpowiednie badania

Oczywiście, zanim zostanie nam zaproponowany plan działania, w pierwszej kolejności neurochirurg poznań będzie musiał przeprowadzić wiele dokładnych badań, aby zyskać pewność co do tego, jak przedstawia się nasz problem z kręgosłupem. Istotne w tym wszystkim jest to, że neurochirurg poznań będzie pytał o zaburzenia czucia powierzchniowego, a więc warto się zastanowić, czy pojawiało się u nas uczucie drętwienia i mrowienia dłoni.

Dodatkowo może się okazać, że konieczne będzie zrobienie RTG kręgosłupa, jak i neurochirurg poznań może nas skierować na tomografią komputerową oraz rezonans magnetyczny. Im więcej będzie miał informacji na temat tego, w jakim stanie jest nasz kręgosłup, tym większa będzie szansa, że zaplanuje odpowiednie leczenie, które okaże się w naszym przypadku skuteczne. Jak się okazuje, takie szybko podjęte leczenie może sprawić, że wrócimy do pełnej sprawności. Ale neurochirurg poznań może nam również powiedzieć, w jaki sposób powinniśmy funkcjonować, aby zminimalizować ryzyko pojawienia się u nas dyskopatii kręgosłupa. Trzeba pamiętać o regularnej aktywności fizycznej, zredukowaniu stresu, odpowiedniej ilości snu, unikaniu gwałtownych ruchów, jak i o właściwych zasadach podnoszenia ciężkich przedmiotów. Nie mniej pamiętajmy, że dopiero mając dokładny obraz naszego kręgosłupa i zmian, jakie w nim zaszły, neurochirurg poznań będzie mógł zdecydować, czy w naszym przypadku konieczna będzie operacja, czy może wystarczy wprowadzenie odpowiedniej diety, zmiana stylu życia i właściwie dobrane ćwiczenia z fizjoterapeutą. Nie mniej, w pierwszej kolejności niezbędne jest wykonanie odpowiednich badań.