Wypadek czy kolizja na drodze nigdy nie jest przyjemnym zdarzeniem. Każda sytuacja, która powoduje straty materialne, niezależnie od ich wysokości, zwykle staje się powodem do zmartwień. Właśnie uczestnicząc w tego typu zdarzeniach z ulgą przypominamy sobie o obowiązkowym ubezpieczeniu OC, które gwarantuje nam otrzymanie pewnej kwoty pieniężnej. Warto jednak wiedzieć, że kwota ta nie zawsze okazuje się odpowiednia.

Cieszymy się, jeśli uzyskana suma pieniędzy wystarczy na naprawę wyrządzonych szkód. Jesteśmy zadowoleni, gdy w całości pokrywa koszty napraw. Czasami jednak okazuje się, że w rzeczywistości należałoby nam się więcej pieniędzy. Tyle, że większość z nas nie zdaje sobie z tego sprawy albo nie ma ochoty na zmaganie się z biurokratyczną machiną.

Właśnie dlatego coraz częściej możemy spotkać instytucje, które zajmują się uzyskiwaniem odpowiednich dopłat do OC. W ten sposób możemy zyskać dodatkowe pieniądze szybko oraz bez zbędnych problemów. W przypadku, gdy uzyskujesz zaniżone odszkodowanie, wynikające z tytułu umowy OC, mogłoby się wydawać, że masz tylko jeden sposób dochodzenia swoich praw – na drodze sądowej. Jest to jednak procedura bardzo męcząca i czasochłonna.

Co więcej, opłaty sądowe należy uiścić niezależnie od wyniku rozprawy. Tymczasem na rynku funkcjonuje coraz więcej firm, które chętnie odkupią prawo do roszczenia zaniżonej części odszkodowania. Tego typu praktyka już na pierwszy rzut oka wydaje się korzystna dla poszkodowanego, który od razu otrzymuje dodatkowe pieniądze. Tymczasem specjalistyczna firma korzysta z zakupionego prawa do wyrównania kwoty ubezpieczenia, wytaczając ubezpieczycielowi proces sądowy.

Można powiedzieć, że to jedna z sytuacji, w których zarówno wilk jest syty, jak i owca cała.