Niejednokrotnie widzimy i czujemy, że z naszym organizmem dzieje się coś niedobrego, ale nie potrafimy określić, co jest przyczyną naszych problemów, a co za tym idzie, do jakiego lekarza powinniśmy się udać. Dlatego też warto wiedzieć, że jeśli pojawiają się u nas problemy z wagą, nie tylko z tyciem, ale również z nadmiernym chudnięciem, choć mamy ogromny apetyt. Jeśli mamy problemy z wypadaniem włosów czy ciągłym zmęczeniem, to mogą to być objawy spowodowane nieprawidłową pracą naszej tarczycy. To oznacza, że przy tego typu schorzeniach pomóc nam może jedynie endokrynolog luboń ma w tym zakresie świetnego profesjonalistę, a to oznacza, że właśnie do niego powinniśmy się udać z naszymi problemami. Wówczas endokrynolog luboń zleci nam wykonanie odpowiednich badań i na ich podstawie będzie w stanie wprowadzić odpowiednie leczenie.

Endokrynolog luboń określi czy mamy niedoczynność czy nadczynność tarczycy

Zazwyczaj już po samych objawach, taki specjalista jakim jest endokrynolog luboń będzie w stanie powiedzieć, czy mamy niedoczynność tarczycy, czy może wręcz przeciwnie, nadczynność. O ile w tym pierwszym przypadku będziemy mniej jeść, a mimo to będziemy przybierać na wadze. W drugim będzie odwrotnie, mimo coraz większego apetytu nasza masa ciała będzie spadać. Co więcej, w przypadku nadczynności tarczycy możemy mieć do czynienia z takimi zachowaniami jak drażliwość i agresja, co pierwotnie może nawet nie być łączone z pracą tarczycy, a na co endokrynolog luboń niewątpliwie zwróci uwagę, jeśli mu o tym powiemy. Oczywiście same objawy nie wystarczą do postawienia prawidłowej diagnozy, dlatego konieczne będzie wykonanie niezbędnych badań.

Jakie badania może zlecić endokrynolog luboń?

Jeśli zastanawiamy się nad tym jakie badania może nam zlecić taki lekarz, to przede wszystkim będą to badania naszej krwi. Poprzez sprawdzenie poziomu TSH, T3 i T4, endokrynolog luboń nie tylko będzie miał potwierdzenie, że nasza tarczyca nie pracuje w prawidłowy sposób, ale będzie miał również informację, jak bardzo ta jej praca jest zaburzona. To oznacza, że dzięki temu będzie mógł ocenić, jakie leki powinien nam przepisać, jak również jakie powinno być ich dawkowanie. W niektórych przypadkach może się okazać, że endokrynolog luboń zleci nam również wykonanie USG tarczycy, aby sprawdzić, czy nie mamy na niej niewielkich guzków. Im dokładniejsze będą takie badania, tym większą wiedzę na temat naszego stanu zdrowia uzyska endokrynolog luboń, a to będzie oznaczało, że tym lepiej będzie wiedział jakie działania powinien podjąć. Powinniśmy mieć świadomość, że choroby tarczycy pojawiają się bardzo często i choć są one chorobami przewlekłymi, to przy przyjmowaniu odpowiednich leków i stosowaniu właściwej diety będziemy mogli normalnie funkcjonować. Nie mniej im szybciej obejrzy nas endokrynolog luboń, im szybciej wprowadzi on niezbędne leki, tym lepiej będziemy się czuli sami z sobą. Może się okazać, że zniknie zmęczenie, łatwiej będziemy mogli utrzymać prawidłową masę ciała, jak również nie będziemy już mieli problemów ze skórą. Przyczyną bardzo wielu problemów zdrowotnych jest tarczyca, dlatego jeśli widzimy, że w naszym organizmie dzieje się coś złego, to w pierwszej kolejności warto dopilnować, aby zbadał nas endokrynolog luboń. Nie są to bolesne badania, ani uciążliwe, a jednocześnie będą mogły bardzo wiele powiedzieć na temat stanu naszego zdrowia.

Co więcej, jeśli nasze przypuszczenia się potwierdzą, będziemy mogli otrzymać właściwie dobre leki.