Poruszanie się na wózku inwalidzkim już nie musi stanowić przeszkody i zamykać nas w domu, bo nie mamy w bloku windy. Obecnie możemy zobaczyć jak działa schodołaz gąsienicowy. Im więcej się dowiemy na jego temat, tym większe będziemy mieli poczucie, że jest to idealne rozwiązanie dla nas. Co istotne, możemy korzystać z windy montowanej na poręczy i ona również pozwoli nam wyjść z domu. Jednak zabiera sporo miejsca i co ważne, zamontowana może być tylko w jednym miejscu. Jeśli chodzi o schodołaz gąsienicowy jest mniejszy i co ważniejsze, możemy go zabierać ze sobą. To oznacza, że spokojnie będziemy mogli pokonać nie tylko te schody, które mamy w domu, ale również te, na który natrafimy podczas spaceru, wyjścia do urzędu czy restauracji. Dodatkowo schodołaz gąsienicowy jest prosty w użyciu, a to oznacza, że nie będziemy mieli najmniejszego problemu, aby sobie z nim poradzić.

Co zyskamy jeśli zdecydujmy się na schodołaz gąsienicowy?

Przede wszystkim warto popatrzeć jakie będziemy mieli korzyści, jeśli podejmiemy decyzję, że ma się u nas pojawić schodołaz gąsienicowy. Zyskamy swobodę poruszania się, będziemy mogli z niego skorzystać w każdej chwili i w każdym miejscu. Dodatkowo zabiera on niewiele miejsca i zmieści się do praktycznie każdego bagażnika. Dodatkowo schodołaz gąsienicowy jest tak skonstruowany, że praktycznie będziemy mogli go przymocować, do każdego standardowego wózka inwalidzkiego. Dlatego też warto dopilnować, aby tego typu sprzęt znajdował się w każdej instytucji publicznej, w której nie ma windy.

Wówczas każda niepełnosprawna osoba będzie mogła spokojnie przyjść, aby załatwić swoje sprawy i nie będzie się musiała martwić tym, że nie będzie w stanie dostać się do środka.

Jakie jeszcze zalety ma schodołaz gąsienicowy?

Warto podkreślić, że przy tym modelu, osoba asystująca nie będzie musiała wkładać żadnej siły w to, aby nas przytrzymać podczas pokonywania schodów. Co więcej, taki schodołaz gąsienicowy wyposażony jest w akumulator, a to oznacza, że swobodnie będziemy mogli pokonać nawet do tysiąca schodów, zanim ponownie będziemy musieli go naładować. Dodatkowo warto też powiedzieć, że taki schodołaz gąsienicowy jest w stanie pokonać schody o nachyleniu do 35 stopni i co więcej, spokojnie będziemy mogli go używać do przewiezienia osoby, której waga nie przekracza 130 kg. To oznacza, że naprawdę swobodnie i często można korzystać z tego urządzenia, a więc warto w niego zainwestować. Dzięki niemu osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózku inwalidzkim, będą mogły liczyć na większą swobodę w przemieszczaniu się, zwłaszcza że schodołaz gąsienicowy będziemy mogli zawsze zabierać ze sobą.

Nie ma co ukrywać, taki sprzęt nie jest tani, ponieważ na schodołaz gąsienicowy musimy przeznaczyć kilkanaście tysięcy złotych. Jednak warto wiedzieć, że możemy się tutaj starać o dofinansowanie, które niejednokrotnie pokrywa zdecydowaną większość kosztów, które musimy ponieść na taki zakup. Wówczas może się okazać, że tak naprawdę, z własnych pieniędzy, będziemy musieli wydać naprawdę niewiele. Dodatkowo jeszcze powinniśmy podkreślić, że na początek możemy taki schodołaz gąsienicowy wypożyczyć. To oznacza, że będziemy mieli możliwość sprawdzić, jak on działa i przekonać się, czy to faktycznie rozwiązanie, z którego powinniśmy skorzystać. Może się okazać, że zyskamy dzięki niemu taką swobodę w przemieszczaniu się, że nie będziemy już widzieli możliwości, abyśmy mieli się gdzieś wybrać bez niego. Dlatego też warto zobaczyć jak działa taki schodołaz gąsienicowy i co konkretnie może nam on zaproponować.