Opłacenie obowiązkowego ubezpieczenia OC dla wielu posiadaczy samochodów to nie lada wydatek. Właśnie ze względu na to istnieje możliwość, by opłacać OC w dwóch ratach, co pół roku. W ten sposób koszt ubezpieczenia nieco wzrasta, jednak opłata staje się nieco mniej odczuwalna dla portfela.

Czy tak samo wygląda sytuacja przedsiębiorców, którzy chcą opłacić ubezpieczenie flotowe, obejmujące znacznie więcej niż jeden samochód? Nie da się ukryć, że posiadanie większej liczby pojazdów mechanicznych często wiąże się ze sporymi wydatkami, również tymi dotyczącymi ubezpieczenia. Z kolei, jak łatwo się domyślić, ubezpieczyciele prześcigają się w atrakcyjności ofert, tak, by przekonać do siebie jak największą liczbę klientów. Właśnie ze względu na to wielu agentów, oferujących ubezpieczenia flotowe, podobnie jak w przypadku pojedynczych pojazdów, oferuje rozłożenie płatności na raty.

Zwykle pełną należność za polisę można rozłożyć na dwie lub cztery raty. Liczba rat może jednak ulec zmianie, w zależności od indywidualnych ustaleń oferty. Wszyscy chyba wiemy, że sprzedaż ratalna zwykle wiąże się z pewną nadwyżką cenową w stosunku do jednorazowego uiszczenia płatności.

Jednak coraz więcej ubezpieczycieli decyduje się na zrezygnowanie z tego typu nadwyżki, aby konkretna ofert stała się jeszcze bardziej atrakcyjna dla potencjalnych klientów. Jeśli chcesz uzyskać korzystną ofertę dla ubezpieczenia floty pojazdów, z pewnością nie powinieneś korzystać z popularnych wśród użytkowników aut porównywarek cenowych. Oferta, którą indywidualnie może złożyć ci agent, zwykle w znacznym stopniu różni się od standardowych założeń ubezpieczyciela.

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem ubezpieczalni pozwoli na jak najdokładniejsze dopasowanie oferty do twoich potrzeb.