Ubezpieczenie Assistance z roku na rok zyskuje coraz większą popularność, zarówno w Polsce, jak i w Europie. Warto jednak wiedzieć, że jako ubezpieczenie dobrowolne, dość rzadko wykupywane jest przez kierowców. Zwykle stanowi dodatkowe, atrakcyjnie urozmaicenie dla innej, opłaconej przez nas usługi. Statystyki wykazują jednak, że użytkownicy pojazdów coraz częściej chętnie korzystają z tego, co gwarantuje im tego typu polisa.

Niewiele osób wie, że ubezpieczenie Assistance może okazać się przydatne w wielu nietypowych sytuacjach. Tymczasem okazuje się, że z usług ubezpieczyciela możemy skorzystać na przykład w sytuacji, gdy podczas dalekiej podróży, w nieoczekiwanym momencie zabraknie nam paliwa! Posiadanie polisy Assistance zagwarantuje nam dowiezienie paliwa w odpowiednie miejsce. Oczywiście, zanim zdecydujesz się skorzystać z tego typu usługi, powinieneś zorientować się, czy twoja polisa faktycznie to obejmuje. Ubezpieczyciele często zabezpieczają się, by zgodnie ze swoimi możliwościami technologicznymi dostarczać paliwo na przykład tylko na terenie określonego kraju.

Nie należy również zapominać o tym, że za paliwo dostarczone we wskazane przez nas miejsce będziemy musieli zapłacić. Skorzystanie z dobrodziejstw polisy Assistance może okazać się bardzo przydatne dla osób, które często i daleko podróżują. Nigdy nie wiesz, gdzie i kiedy na trasie przydarzy ci się wypadek, a możliwość skorzystania z pomocy Assistance znacznie wpłynie na stan twojego portfela. Warto jednak wiedzieć, że nie musimy w tym wypadku wykupywać całorocznej polisy, jak w przypadku wielu innych ubezpieczeń.

Możemy zabezpieczyć się na znacznie precyzyjniej określony czas, na przykład w sytuacji, gdy w wakacje wybieramy się w daleką podróż.