Każdy z nas powinien starać się być aktywnym fizycznie. W dzisiejszych czasach jest to o tyle istotne, że na co dzień często poruszamy się samochodami lub komunikacją miejską, a w pracy znaczny procent osób głównie siedzi przy biurku. W przeszłości nasza aktywność fizyczna była już z zasady większa, ponieważ nasze życie było mniej wygodne i musieliśmy się więcej ruszać.

Dzisiaj żyjemy bardziej komfortowo, ale ten komfort nie przekłada się na lepszy stan naszego organizmu. Jeśli nie będziemy uprawiali sportu, to jeszcze w młodym wieku mogą pojawić się poważne problemy natury zdrowotnej, co jest oczywiście wysoce niewskazane. To, na jaką dyscyplinę sportu się zdecydujemy, zależy tylko i wyłącznie od nas.

Może faktycznie część dyscyplin zarezerwowana jest dla osób dobrze sytuowanych (jak na przykład golf czy inne sporty, w których sporo trzeba wydać na sprzęt i treningi), jednak nawet ludzie ze skromniejszym budżetem mają ogromny wybór. Z pewnością, brak aktywności fizycznej nie może być tłumaczony kwestiami natury ekonomicznej. Żeby biegać, wystarczy przecież tylko kupić sobie odpowiednie buty, a żeby wykonywać proste ćwiczenia fizyczne bez przyrządów w domu, nie musimy mieć praktycznie nic.

Nie powinniśmy również tłumaczyć się stanem zdrowia, poza jakimiś rzadkimi wyjątkami. Oczywiście, kiedy na przykład chorujemy na grypę, to przez kilka dni najlepiej będzie nie wychodzić z łóżka, jednak potem możemy ze spokojem wrócić do treningów. Skoro systematycznie trenują niepełnosprawni sportowcy, to czemu my nie możemy?.