Wymiana kół dzięki ubezpieczeniu Assistance

Każdy z nas, kto posiada samochód jest zobowiązany do ubezpieczenia go. Niektórzy pozostają tylko przy obowiązkowym OC, inni zachęceni ofertami wybierają jeszcze dodatkowe możliwości zabezpieczenia. Zanim podejmiemy decyzję o tych dodatkowych formach ochrony, spróbujmy jak najlepiej dopasować je do naszych potrzeb. Najczęściej dokupujemy polisę AC, bo wtedy mamy prawie pełen komplet, ale powinniśmy wiedzieć o tym, że np. koła należy ubezpieczyć dodatkowo.

I tutaj warto wykupić usługę Assistance, którą znajdziemy prawie u każdego ubezpieczyciela. Powyższa usługa zapewni nam ochronę w czasie podróży, gdy nagle przydarzy się awaria kół. Będzie nam wtedy potrzebna naprawa lub wymiana kół na miejscu zdarzenia. Towarzystwa ubezpieczeniowe mają w swoich propozycjach różne formy pomocy w takich wypadkach, ich ceny też są zróżnicowane. Jedne po zgłoszeniu awarii natychmiast wysyłają swoich fachowców, którzy wymieniają poszkodowanemu koła pojazdu.

Jeżeli to nie jest możliwe na miejscu zdarzenia, odholowują samochód i w warsztacie dokonują wymiany. Inne proponują zwrot kosztów, które poniesiemy samodzielnie wymieniając zniszczone na drodze koła. Jeszcze inne kuszą nas ofertą wymiany uszkodzonych kół, również na terenie innego kraju. Przy każdej opcji tego rodzaju pomocy towarzystwa wyznaczają limit cenowy, w zakresie którego oferują swoje usługi. Warto się więc dobrze zastanowić, który ubezpieczyciel będzie dla nas najwłaściwszy i skuteczny w szybkim działaniu.

.

www.successlearning.pl