Tabu. Słowna gra towarzyska

Czym jest Tabu? To gra, która wymaga nieco kreatywnego myślenia i inteligencji. Nie jest to może forma rozrywki, którą będziesz uprawiać bez znudzenia przez kilka miesięcy. Jeśli jednak właśnie zaczyna się długi, jesienny wieczór albo skończyły się tematy do rozmów, zaproś znajomych do gry.

Istotą rozgrywki jest to, by odgadywać wybrane słowo. Pod tym względem Tabu jest podobne do kalamburów. Obowiązuje jednak jedna zasada, kluczowa dla całej zabawy.

Otóż dane hasło musisz przedstawiać w taki sposób, by nie użyć słów, które zostały wypisane na kartce obok hasła. Dlatego wyjaśnienie samego słowa nigdy nie jest łatwe i wymaga zaangażowania zarówno ze strony osoby przedstawiającej, jak i drużyny, która odgaduje dane słowo. Oczywiście osoba przedstawiająca hasło nie ma nieograniczonej ilości czasu.

Co za tym idzie, pośpiech jest zdecydowanie wskazany. To samo dotyczy odgadujących. Tylko szybkie trafianie kolejnych haseł może dać zwycięstwo.

Rywalizacja bywa czasem bardzo zacięta. Tabu to dobry pomysł na spędzanie wolnego czasu, bo w grę można zacząć grać bez wielkich przygotowań. Wystarczą karty przeznaczone do tej gry lub nawet wydrukowane karteczki z Internetu – w sieci można znaleźć przynajmniej parę plików, które umożliwią grę w Tabu.

Tabu jest również dobrym pomysłem na rozkręcenie imprezy. Jeśli zrobiło się trochę nudno, możesz zaangażować gości w grę, a na pewno wszyscy szybko się rozruszają i imprezę będzie można zaliczyć do udanych. Z pewnością nie skończy się na jednej turze gry.