Postęp w leczeniu nowotworów – jest nadzieja

Nie ulega wątpliwości, że postęp w medycynie ma odzew w przypadku wielu chorób, jak donoszą badania również rak ma swoje odniesienia w tym zakresie. Niewątpliwym sukcesem jest już samo stwierdzenie, że rak nie w każdym wypadku jest chorobą śmiertelną.

Zmieniło się postrzeganie tej jednostki chorobowej i dzisiaj bez obaw można zaliczyć nowotwory do chorób o charakterze przewlekłym. Dowodem na to jest fakt wydłużenia życia pacjentów dotkniętych guzem, o nawet kilkadziesiąt lat.

Nie jak to powszechnie jest postrzegane o miesiąc, czy dwa. Na przełomie ostatnich dwudziestu lat statystyki te są zadowalające.

Nazywając rzeczy po imieniu, już przeżycie pięciu lat od rozpoznania nowotworu jest zaliczane do tej grupy. Niestety pojawia się druga strona medalu, jaką są nowotwory o złym rokowaniu.

Wszystko, zatem zależy od tego z jakim typem guza mamy do czynienia. Rak płuca, żołądka, przełyku to nadal przypadki nietolerujące leczenia.

Niemniej jednak nie statystyki są tu najważniejsze, ale samo leczenie.