Jak sobie poradzić z osami i szerszeniami?

Osy i szerszenie to owady nie tylko dosyć uciążliwe i niebezpieczne dla nas, ale również wyrządzają szkody w naszym ogrodzie. Atakują pszczoły, które pozytywnie wpływają na rośliny w naszym ogrodzie. Co więcej, kradną wyprodukowany przez nie miód.

Ponadto żywią się owocami oraz sokami zawartymi w drzewach. Zatem jak sobie z nimi poradzić, aby zniknęły z naszego ogrodu? Najbezpieczniejszym sposobem pozbycia się os i szerszeni z naszego ogrodu, zwłaszcza jeśli zauważymy, że na naszej działce owady te założyły sobie gniazdo, jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy. Jednakże trzeba wiedzieć, że jest to rozwiązanie dosyć kosztowne.

Jeśli już zdecydujemy się pozbyć gniazda samodzielnie, zadbajmy o odpowiednie ubranie ochronne w ciemnych kolorach, gumowe rękawice na ręce oraz nakrycie głowy zasłaniające twarz. Każda część ciała powinna być osłonięta. Do niszczenia gniazd należy wykorzystać wrzącą wodę lub środki owadobójcze.

Innym sposobem jest zastawianie pułapek na te owady. Można porozstawiać w ogrodzie butelki z sokiem, miód, w którym znajduje się trutka lub zakupić w sklepie ogrodniczym specjalne osołapki.

https://odpluskwianie.pl/pluskwy/