Geocaching – znajdź skarb

Mogłoby się wydawać, że szukanie skarbów to domena minionych wieków i powieści o piratach. Tymczasem właśnie taka forma spędzania czasu staje się coraz bardziej popularna. Nazywa się geocaching. Na czym dokładnie to polega? W zabawie udział może wziąć każdy. Nie wymaga to jakiejś specjalnej rejestracji czy kupowanie odpowiedniego sprzętu. Wystarczą dobre chęci i trochę wolnego czasu. Aby zacząć, wchodzimy na jedną ze stron, które zrzeszają fanów geocachingu.

W serwisach takich publikowane są zadania, czyli wskazówki oraz współrzędne skarbów, które możemy odnaleźć. Takich skarbów szuka się następnie z użyciem GPS-a. Brzmi jak łatwizna? Nic bardziej mylnego. Zdarza się, że skarby są pochowane w wyjątkowo trudno dostępnych miejscach. A co może zawierać taki skarb? Najczęściej nie jest to nagroda pieniężna. Zwykle w pojemniku czy skrzyneczce schowane są drobiazgi, które możemy zabrać ze sobą albo zostawić dla kolejnych uczestników zabawy. Oczywiście możemy też podrzucić własny skarb, który ucieszy następnego znalazcę.

Warto dodać, że zadania są często opisane pod kątem poziomu trudności. Na początku lepiej postawić na coś łatwego, co wymaga np. jedynie wyprawy za miasto. Gdy już zdobędziemy pierwszy skarb, możemy brać się za trudniejsze wyzwania. Skarby mogą być pochowane zarówno w ośrodkach miejskich, jak i w okolicznych lasach czy terenach górskich albo w okolicach plaży. Mapa zadań zawiera wiele obiektów zlokalizowanych w całym kraju. Z pewnością znajdziesz jakieś questy w Twojej okolicy.