Ćwiczmy

Każdy z nas powinien znaleźć czas na uprawianie sportu. Nie musimy tego robić codziennie, nie musimy profesjonalnie, ale z pewnością powinniśmy się przynajmniej trochę ruszać.

www.hitachi-tv.pl

W każdym wieku warto ćwiczyć, bo to zawsze może nam sporo dać. Jeśli chcemy lepiej wyglądać, lepiej się czuć i pozytywniej myśleć, to po prostu ćwiczmy.

Najlepiej by było, gdyby nasza aktywność fizyczna zamknięta była w odpowiednie ramy. Najprostszym sposobem na wygospodarowanie sobie odpowiedniej ilości czasu na sport jest zapisanie się na treningi.

Co prawda, trzeba będzie za to trochę zapłacić, jednak w ten sposób uzyskamy większą motywację do systematyczności, która jest bardzo ważna w sporcie. Nawet jeśli nie będzie nam się chciało wstać z wygodnego fotela, a na dworze będzie padał deszcz, to istnieje większe prawdopodobieństwo, że jednak z niego wstaniemy, kiedy będzie na nas czekał trening.

Poza tym, często jest tak, że kiedy za coś płacimy, to podchodzimy do tego dużo poważniej, niż gdybyśmy mieli to za darmo. Najtrudniej będzie zacząć ćwiczyć, a pierwsze treningi z pewnością mogą okazać się dla nas męczarnią, po której będziemy obolali i wykończeni.

Nie możemy się jednak zrażać, ponieważ z czasem nasze dolegliwości będą coraz mniej zauważalne, a korzyści płynące z uprawiania sportu staną się z kolei widoczne gołym okiem. Pamiętajmy, żeby nie zaczynać ze zbyt dużego pułapu – wysiłek fizyczny trzeba dozować, ponieważ organizm musi się do niego systematycznie przystosowywać.

Nie śpieszmy się więc z dużymi obciążeniami.